Kanuumatk varakevade Õhne jõel, Taagepera puhkepiirkonnas, MulgiValgamaal

Kanuumatk Õhne jõel Taageperas

Kanuumatkale võid tulla esimest või siis mitmendat korda. Jõgi pakub nii algajatele kui ka edasijõudnutele alati mitmekülgseid looduselamusi.

Toimumise aeg

Laupäev, 16. märts 11:00

Kestus

1-2 tundi

Distants ja asukoht

4,5 km

Taagepera matkabaas

Täname väga huvi eest!
Eelregistreerumine internetis on lõppenud!
Lisainfo: Imre Arro, 527 2701, imre[ät]loodusturism.ee


🌊 Õhne jõgi oma vaikse voolu ja kauni loodusega on suurepärane koht algajatele kanuumatkajatele, loodust uurivatele ja nautlevatele veematkajatele.

🛶 Meie eesmärk on sõitu nautida, mitte teha kiiruskatseid jõgedel. Iga veematkaja loob oma matka ise – kiire või aeglasema, omaette või seltskonnas, sportliku või vaatleva.

👀 Kanuumatkal Õhne jõel on meie kliendid näinud kitsesid jõest hüppamas, põtra vees puristamas ja suvekuumuses end jahutamas.

Meeskonna liikmete veematkamise ja -korralduse kogemused on pikaajalised ning pärinevad juba aastast 1995.

🗺️ Jõgi voolab siin kaunis looduses ja kohati kärestikulises, metsast ja luhapõldudest ümbritsetud sängis.

🥾 Loodusesõber võib siin vaikselt liikudes vaadelda kopraid, hea õnne korral jälgida põdra või metskitse tegemisi, lindudest armastavad seda piirkonda soo- ja toonekured, sõtkad. Oleme näinud händkakku ja kuulnud kõrvukrätsu häälitsusi.

👏 Kanuumatkale võid tulla esimest või siis mitmendat korda – jõemaastik pakub nii algajatele kui ka edasijõudnutele alati mitmekülgseid looduselamusi!

 • Kogunemise järgselt teostame autode ja juhtide logistika, teised senikaua ootavad.
 • Seejärel jaotame sõiduvarustuse (sobiva suurusega vestid ja pikkusega aerud), viime läbi instrueerimise ja jagame valitud marsruudi kohta detailsemat infot.
 • Järgneb veeskamine ja iseseisev veematk valitud marsruudil.
 • Marsruut kulgeb Taagepera lossi ja Mulgi suurtalu-külastuskeskuse naabruses, Ala-Taagepera jõelõigul.
 • 4,5km + 7,8km, suvise veetasemega ca 2h + ca 4h
 • Tegemist on Õhne jõe veematkamise alguspunktiga ja esimese sõidetava jõelõiguga.
 • Võimalik sõita ka Taageperast vastuvoolu Ala külani ja tagasi.
 • Algusosas voolab jõgi mööda rohketest majapidamistest, ületada tuleb ka mitmed üle jõe ulatuvad majapidamiste sillad. Marsruudi keskosas on kaldamaastikud ümbritsetud tiheda lehtpuu metsaga ja ületada tuleb mitut kopratammi.
 • Lõpupoole läheb jõgi laiemaks, veetase on dikteeritud Taagepera paisjärvest ja avaneb vaade Taagepera lossile, kus tegutseb lossispaa Wagenküll.
 • Sõltuvalt hooajast kummikud või ketsid.
 • Kes tunneb, et on vajalik, võib kaasa võtta ratturi- või õhukesed töökindad.
 • Kaasa väike seljakott isiklike asjade või üleriiete kandmiseks.
 • Õhne jõgi (pikkus 94 km) kuulub Võrtsjärve alamvesikonna suuremate jõgede hulka, saab alguse Veisjärvest, lookleb kuue kilomeetri ulatuses Lätimaal, läbib Tõrva linna ning suubub Võrtsjärve lõunaossa. Lätist läbi voolates kannab Õhne jõgi nime Omulupe. Maantee märkidel ja ka tõlkes kasutatakse nime Ihne.
 • Õhne jõgi on ülemjooksul läbitav ainult kanuu ja ühese süstaga, kuna on suhteliselt kitsas ja käänuline ning madala veetasemega.
 • Õhne jõgi kuulub lõheliste elupaigaks olevate veekogude hulka. Teada on 23 kalaliigi ja sõõrsuuliigi (ojasilm) esinemine. Alamjooksul haug, angerjas, särg, turb, teib, säinas, roosärg, linask, latikas, luts, ahven, tõenäoliselt ka nurg ja koha. Jõeforelli esineb vaid Tõrva paisust Jõku jõe suudmeni. Kutseline püük jõel puudub, harrastuspüük on lubatud kogu jõe ulatuses.
 • Õhne jõgi on Läti piirist kuni Jõku jõe suudmeni ning Leebiku mnt sillast allavoolu määratletud Natura alaks (Palakmäe loodusala). Loodusalal kaitstavateks väärtusteks on jõgi, ojad ja lamminiidud elupaigana ning vee selgrootutest rohe-vesihobu.
 • Jõelõik Leebiku – Suislepa on sõidetav matkasüstadega. Suislepast edasi on võimalik sõita näiteks kuni Pikasilla Vooremäe puhkealani.
 • Siit leiad Õhne jõe veeturismi kaardi, mis aitab Sul planeerida oma veematka ning matkal olles paremini orienteeruda. Prindi kaart ise välja või küsi trükist kohalikust turismiinfokeskusest või matkakorraldajalt.

Piletimatka kuupäev ei sobi? Või pole kohtade arv piisav?

Telli kanuumatka korraldus oma grupile!

Kanuusõit Õhne jõel Wagenküll Taageperas. Tütarlaps mõlab seesuguse hooga, et vesi lendab ilutulestiku täppidena igasse ilmakaarde. Mida teha Mulgimaal, Taagepera Wagenküll puhkepiirkonnas?
Matk

Kanuumatkad Õhne jõel, ajaloolisel Mulgimaal

Varustuse rent

Sul on omad rajad, sihid ja vajad lihtsalt varustust? Kvaliteetsed matkavahendid Lõuna-Eestis ootavad kasutajaid!

Laenuta inventar meie matkakeskustes kohapeal või rendi kaasa päevaks, nädalavahetuseks või koguni terveks hooajaks.