Tõukekelgutajad Talvepealinnas Otepääl, Pühajärve jääradadel. Droonifoto. Jäärada kulgeb Sõsarsaarte ja maismaa vahelt. Taamal uduloori alla järve vastaskallas.

Pühajärve jäärada Otepääl

Jäärajarajaja Imre Arro annab teada, et loodus lubas taas 🚜 rajada Pühajärvele 🇪🇪 vabariigi pikima lumest lükatud 🧊 jääraja, mis tänavu kujunes suisa 11,3km pikkuseks. 🗺️ Sellelt põhirajalt on ka varasemad tagasipöörded 6,8 ja 2,7km pikkuste ringidega. 📍 Jäärajad kulgevad kaldajoont kopeerides ringjalt ning neile pääseb Pühajärve rannaparkla juurest. ⛸️ Uisutamine pole siin praegustes oludes kuigi lõbus, igati sobiv on liikuda 🛷 matkakelkudega. 👏 Liitu piletimatkadele, telli privatkorraldus oma grupile või rendi inventar omapäi seiklemiseks.

📆 2024.a. Pühajärve jääradade digitaalse kaardi leiab vajutades siia.

🧊 Loodusturism.ee matkakorraldus rajab looduse loal Pühajärvele Eesti pikima, üle kogu järve kaldajoont 10km ulatuses kopeeriva lumest lükatud jääraja matkajatele.

🚜 Lisaks hooldame võimalusel ja vajadusel ca 3 ja 6km pikkuseid varasemate tagasipööretega rajaringe.

🤸 Jäärajal saab matkata enamasti 🛷 tõukekelkude, olude soosimisel ⛸️ matkauiskude ja külmast krudisevates tingimustes ka 🛴 FAT-tõukeratastega.
⛷️ Raja kõrvale libistame talve edenedes klassikasuusajälje matkasuusatajatele.

👣 Jäljeradu on astutud ka lumeräätsadel üle järvejää matkates.

🥾 Loodusturism.ee korraldab giidide ja instruktorite toel 2-3h kestvaid matkasid ning Pühajärve matkabaas laenutab inventari omapäi seiklejaile.

🗺️ Kui jäärada pole võimalik rajada, kolime tegevused lumistele radadele Pühajärve pargis ja Angunina poolsaarel Murrumetsas.

👏 Olete lahkesti külastama oodatud!

⛳️ Kohalesõidujuhised leiab Google Mapsi kaardil Pühajärve jäärada.

📲 Lisainfo: #jäärajarajaja Imre Arro, 5272701, imre@loodusturism.ee,

🛜 Jooksev info FB lehel Pühajärve matkabaas.