Tõukerattur Aigar Nuuma sportlikul tõukerattaretkel Taevaskojas. Foto: Taavi Nagel

5-päevane tõukerattamatk Kagu-Eestis, RMK matkateel 8.-12. augustil.

Ootame matkahuvilisi, loodusesõpru ja muidu aktiivseid looduses liikujaid tutvuma tõukerattaliikumisega ja RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkarajaga.

Matk pakub võimaluse tutvuda tõukerattal Kagu-Eesti kauni ja vaheldusrikka maastiku ning pärandkultuuriga, rohkesti värsket õhku hingata, loodust nautida ning piirkonna asulaid külastada.

Matk kulgeb mööda RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkarada ning katab lõigu Kiidjärvest Vastseliinani – seega rändame nii Põlva-, Setu- kui Võrumaal. Viie päeva jooksul läbime kokku 149 kilomeetrit. Päevateekonnad on erineva pikkusega jäädes vahemikku 20-40 kilomeetrit. Kolmel ööl telgime erinevatel RMK lõkkeplatsidel ning valmistame lõkke peal süüa, kuid ühel ööl lubame endale rohkem luksust ja ööbime külalistemajas. Iga päev möödume mõnest veekogust, kus saab soovi korral ka ujuda.

Programm:

1. päev: koguneme 11:30-12:00 Kiidjärve looduskeskuse-teabepunkti juures. Jaotame tõukerattad ning paneme pagasi saateautosse. Pärast mõningaid näpunäiteid ja väikseid proovisõite asume teele. Teekond kulgeb mööda Ahja jõe kallast läbi Suure- ja Väikse-Taevaskoja ning suundub „Viimse reliikvia“ radadele. Öömajale jääme pärast Põlva linna läbimist RMK Peri lõkkekohas. Päevateekond: 20.5 km.

2. päev: teekond kulgeb valdavalt mööda põldudevahelisi kruusateid ning metsateid. Päeva teisel poolel naudime Meenikunno soost möödudes rabamaastiku vaateid. Seekordseks ööbimispaigaks on RMK lõkkekoht erakordselt tumeda ja läbipaistmatu veega Mustjärve kaldal. Päevateekond: 35.5 km.

3. päev: peatselt pärast teeleasumist möödume Valgejärvest, mis vastandina Mustjärvele on üks Eesti selgeima ja läbipaistvaima veega veekogusid. Heidame pilgu rahvasuus Põrguhaua nime all tuntud Ilumetsa meteoriidikraatritele ning õhtuks jõuame Värskasse, kus meid ootab kindel katus pea kohal, puhaste linadega voodi ning võimalus tsiviliseeritud inimese kombel dušši nautida. Päevateekond: 28 km.

4. päev: kulgeme läbi Mustoja maastikukaitseala, valdavalt kaunite männimetsade vahel. Koidulast Kolodovitsani kulgeb tee mööda vana raudteetammi, mille all on 100m pikkune eestiaegne erakordselt hea akustikaga raudteetunnel. Enne Piusa lõkkekohas laagri üles löömist möödume Piusa koobastest. Päevateekond: 38 km.

5. päev: teekond, mis kulgeb metsade vahel ja mööda Piusa jõe ürgorgu, viib meid mööda Härma müürist, kus saame imetleda Eesti kõrgeimat liivakivipaljandit. Veidi maad edasi sõites avaneb vaade järgmisele muljetavaldavale liivakivipaljandile – Make müürile. Enne teekonna lõppu külastame Vana-Vastseliinas asuva piiskopilinnuse varemeid, kust jääb veel napp viis kilomeetrit meie matkateekonna lõpuni. Päevateekond: 29 km.

Tulge nautige looduses viibimist!

Täname väga huvi eest! Eelregistreerumine internetis on lõppenud! Lisainfo: Imre Arro, 527 2701, imre[ät]loodusturism.ee

Lisainfo ja registreerumine:

Osaleda saavad ainult eelregistreerunud ja arve tasunud matkalised. Matk toimub, kui registreerunuid on vähemalt kümme.

Väiksema registreerunute arvu korral on matkakorraldajal õigus matk ära jätta, sellest teavitatakse osaleda soovijaid ning tagastatakse osalustasu.

Kohtade arv on piiratud, grupi suurus on kuni 20 matkalist. Võimalus ühineda ka mõne lõiguga matkateekonnast (miinimum 2 järjestikust päeva) - küsi lisainfot.

Igaüks vastutab oma tervisliku seisundi eest ise ja registreerumisega kinnitab, et tervislikud ja füüsilised võimed lubavad matkal kaasa teha. Alaealised võivad osaleda koos täiskasvanud saatjaga. Matk on tervele noorele ja täiskasvanule jõukohane ning tempo valitakse osalejate järgi.

Korraldajad jätavad endale õiguse teha programmis vajadusel põhjendatud muudatusi.

Registreerumine on avatud kuni 4. augustini. Lisainfo: Imre Arro, 527 2701, imre@loodusturism.ee
Retkejuhid Maarika Traat (5592 3924) ja Elerin Öövel (523 7360)

Isikliku varustuse nimekiri:

Palume retkele riietuda vastavalt ilmastikule.

Soovituslik on kihiline riietumine - soe pesu, hingav fliis ja kerge pealisjope. Lisaks torusall, peakate ja vajadusel kindad.

Riided sooja, jahedama ja vihmase ilma jaoks. Jalga spordijalanõud. Lisaks jalanõud telklaagris mugavaks olemiseks, riided telgis magamiseks ning ujumisriided ja käterätt.

Magamismatt ja -kott. Taskulamp või pealamp ja tagavarapatareid. Toidunõud: kauss, kruus, lühvel (või lusikas, nuga, kahvel). Joogipudel. Isiklikud hügieenitarbed. Matkaapteek (villiplaastreid, tavalisi plaastreid, peavalu tabletid, side, haavapuhastusvahend jms). Putukatõrjevahendid. Päiksekaitsekreem.

Väike seljakott, et päeva jooksul vajaminevad asjad kaasa võtta (vihmariided, joogipudel, lõunatoit). Suurem selja- või spordikott koos ülejäänud varustusega läheb saateautole.

Osalustasu:

Osaluse eest tasutakse registreerumise järgselt saadetud arve alusel.

Osalustasu 190€ (sh ettemaks 97€, mis tuleb tasuda eelregistreerumise järgselt saadetud arve alusel). Peale 1. augustit 2015 registreerumise tühistamisel ettemaksu ei tagastata. Ülejäänud summa (93€) sularahas enne matka algust kohapeal.

Osalustasu sisaldab tõukerataste renti, retkejuhti ja saateautot, toidutegemiseks vajalikke vahendeid ja toiduaineid kolme hommiku- ja kolme õhtusöögi valmistamiseks lõkkel, kergeid eineid lõunaajal (2.- 5. päev), joogivett pudelite täitmiseks ning ühte ööbimist ja hommikusööki külalistemajas.

NB! selle päeva õhtusöök ei ole matkapaketi hinnas - igaüks saab valida meelepärase eine Hirvemäe puhkekeskuse restorani menüüst.

Lisatasu eest on võimalik külastada Piusa külastuskeskust.

Soovitused:

Kuigi enamus toidukordi on matkapaketi hinna sees, võiks vastavalt enda eelistusele kaasa võtta mõned snäkid, energiaampsud ning taskuraha poepeatusteks.

Mõned kohalejõudmist ja tagasisaamist puudutavad soovitused.
Kiidjärvele saab Tartust rongiga. Rong väljub Tartu raudteejaamast hommikul 10:28 ning jõuab Kiidjärvele 11:02. (Kiidjärve loodusmajani on ligi 2km pikkune jalutuskäik.) Kui lähenete lõuna poolt, siis Võrust väljub buss kell 10:00 ning jõuab Kiidjärve peatusesse kell 11:34. Sama buss väljub Põlvast kell 11:10.

Kui soovite varem kohale jõuda, siis Põlvast kell 10:00 väljuva bussiga saab Kiidjärve raudteejaama või Kiidjärve pargi peatusesse. Kui tulete kodust oma autoga, siis soovitame kasutada ühte mainituist sõlmpunktina, kust edasi Kiidjärvele minna ühistranspordiga. Võimalik on auto parkida ka Kiidjärvele, aga sinna on sellele matka lõpus keerulisem järele minna.

 • Tõukerattamatk Taevaskojas
 • Foto: Taavi Nagel
 • Tõukerattamatk Taevaskojas
 • Foto: Taavi Nagel
 • Tõukerattamatk Taevaskojas
 • Foto: Taavi Nagel
 • Tõukerattamatk Taevaskojas
 • Foto: Taavi Nagel
 • Tõukerattamatk Taevaskojas
 • Foto: Taavi Nagel
 • Tõukerattamatk Taevaskojas
 • Foto: Taavi Nagel

Leia parimad pakkumised oma märksõnadega:

Tule sõprade sekka!

otepaa logo        Suvituslinn Torva logo tekstiga web

valgamaa logo 

logod PRIA projekt

Info ja broneerimine

imre arro 20150722 1071544608

Imre Arro

(+372) 527 2701

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Partnerid

G5a gLIA