Ahvenad - ilmselt meie vete kõige populaarsemad kalad. Foto: Kalmer Lehepuu

Talvine kalapüük Ähijärvel koos uhhaa valmistamisega.

Külmakraadid on siseveekogudele kalapüügiks turvalise jääkaane peale pannud ning talvine kalapüük on hoogsalt käimas.

Talv on hea aeg kalapüügiga tutvumiseks. Kui oled talipüügil alles algaja või väheste kogemustega, soovitame tulla juhendatud jääpüügile.

Osalejad juhatatakse kogenud kalameeste poolt järvele kalapüügipaika, antakse kasutada talvise kalapüügi varustus ja õpetatakse jääpüüki tegema. Ähijärve lõkkekohas peetakse lõunat ja räägitakse kohalikest kalapüügitraditsioonidest.

 

Programm:

Jääpüük toimub sobivate ilmastikutingismuste korral laupäeval, 21. veebruaril Ähijärvel. Püügipäev kestab kuni viis tundi.

Alustame kogunemisega Karula rahvuspargi külastuskeskuse parklas kell 9:45-10

Vaata kohalesõidujuhiseid Tartust, Valgast või Võrust.

Lähme püüdma ahvenaid ja särgi. Ujutame haugi lootuses ka undasid. Proovime erinevaid sügavusi ja vajadusel vahetame püügikohtasid.

Peame maha ka väikese jääpüügi turniiri. Võistlusvaimus õpib palju paremini kui omal käel ette võetud meelelahutuspüügil.

Seda kui aktiivseteks võivad kalad sel päeval osutuda saame teada vaid püügipäeva lõppedes.

Ajal, mil tuleb käima panna uhhaa, loeme üle, kas meil õnnestus saada suuri kalu või ainult pannikalu.

Kui jääpüük uhhaa valmimise ajal enam hasartset ajaviidet ei paku ning kohalikest kalapüügitraditsioonidest on juba piisavalt osa saadud, saab omal käel minna lõkkekoha lähedalt 4 km pikkusele Karula rahvuspargi pärandkultuuri ja loodust tutvustavale Ähijärve teerajale.

Osavõtumaks:

Osaluse eest tasutakse registreerumise järgselt saadetud arve alusel.

Maksumus 24 eurot koos käibemaksuga (mõeldud ühele täiskasvanule).

Täname väga huvi eest! Eelregistreerumine internetis on lõppenud! Lisainfo: Imre Arro, 527 2701, imre[ät]loodusturism.ee

Hinnas sisaldub elementaarse kalapüügivarustuse kasutus ja jääpüügi juhendamine ning uhhaa supi või grillkala valmistamine ja pakkumine.

Lisainfo ja registreerumine:

Registreerumine on avatud kuni 20. veebruari keskpäevani. Lisainfo: Priit Areng 529 9058 ja Imre Arro 527 2701, info@loodusturism.ee 

Osaleda saavad need, kes on eelregistreerunud ja arve tasunud. Kui registreerujaid on vähem kui 8 inimest, jäetakse seekord jääpüük ära, sellest teavitatakse osaleda soovijaid ja tagastatakse osalustasu. Kohtade arv on piiratud, grupi suurus on kuni 15 inimest.

Isikliku varustuse nimekiri:

Kalapüügile riietu soojalt ja mugavalt. Soovituslik on kihiline riietumine - soe pesu, hingav fliis ja tuulekindel pealisjope. Jalga veekindlad matkasaapad või talvekummikud.

Talvisel kalapüügil peab iga inimene endale soetama harrastuspüügiõiguse. Seda saab teha mobiilimaksena. Ühepäevane õigus maksab 1 euro ja see lisandub telefoniarvele. Vaata juhiseid siitJuhendame kohapeal.

Soovitused:

lmaprognoosi saate vaadata siit. Kohtume jääpüügil Ähijärvel!

Ähijärv on suhteliselt madala ja vähe kuni keskmiselt läbipaistva veega veekogu. Kaldad on enamasti lausad, mõnes kohas ka järsud, lahtedes ja soppides madalad, vaheldumisi liivased-kruusased ja mudased. 

Ähijärv on väga hea kalajärv, kus leidub ohtralt latikat, ahvenat, koha ja haugi. On ka särge, kiiska, roosärge, kokre, linaskit, lutsu hinku ja angerjat.

  • Pühajärve kuldkala
  • Foto: Kalmer Lehepuu
  • Jääpüük
  • Foto: Kalmer Lehepuu
  • Pühajärve kuldkala
  • Foto: Kalmer Lehepuu

Leia parimad pakkumised oma märksõnadega:

Tule sõprade sekka!

otepaa logo        Suvituslinn Torva logo tekstiga web

valgamaa logo 

logod PRIA projekt

Info ja broneerimine

imre arro 20150722 1071544608

Imre Arro

(+372) 527 2701

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Partnerid

G5a gLIA