fbpx
Loodusfotograaf Rubina soos. Foto: Janek Joab

Fotomatk Rubina soo rabas. Õpituba „Pildistamisest loodusfotograafiani“

Fotomatk on suunatud kõikidele pildistamishuvilistele, kes alles soetasid fotokaamera või omavad seda juba pikemat aega ning on huvitatud juhendatud loodusfoto matkast.

 

Kuidas ja kuhu tulla?

Koguneme alates kell 10:45 Tõrva vallas, Linna küla (Ritsu) lähedal.

Kohalesõidujuhised saadame registreerununud osalejatele.

 

Programm:

Fotomatkal jagatakse pildistamisalaseid põhitõdesid lähtuvalt osalejate kogemustest, soovidest ja ootustest. Inimene õpib ikka paremini läbi tegevuse - pildistame nii vaateid kui ka detaile.

Fotomatkal osalenud on teadlikumad oma fotoaparaadist, pildi tegemisest, on kõrvataha pannud mõne hea nipi ja tava, samas julgevad põhjendatult ka reegleid eirata. 

Osalejad tunnetavad erinevust hea ja halva pildi vahel ning on edaspidi kriitilisema meelega oma tehtud piltide suhtes.

Lisaks kuulevad fotomatkale tulijad jutte loomade ja lindude pildistamisest, nendeni pääsemisest ehk loodusesse sulandumisest.

Fotomatka ja õpituba juhib loodusfotograaf ja suurte kogemustega loodusetundja Janek Joab, kes juhatab meid Rubina soos imekaunitesse ja väga erilistesse kohtadesse.

 

Kestus ja pikkus:

Fotomatk Rubina soos kestab kuni neli tundi.
Selle käigus teeme 4-6 km pikkuse retke Rubina soos.

 

Täname väga huvi eest! Eelregistreerumine internetis on lõppenud! Lisainfo: Imre Arro, 527 2701, imre[ät]loodusturism.ee

Raskusaste:

Kogu fotomatka jooksul ümbritseb meid soomaastik, rohkelt sooveekogusid, rabasaared ja lindude laul. Kõik kes suudavad talvel jalgsi liikuda, saavad hakkama rabas räätsadel astumisega.

Lisainfo:

Imre Arro, 527 2701, imre@loodusturism.ee 
Janek Joab, 515 0876, janek@loodusturism.ee 

 

Osavõtumaks:

Maksumus osaleja kohta on 20€
Sisaldab retkejuhti, fotoõpet, matkaeinet (supp, leib, saiake, tee) ja sooräätsade kasutust.

PS! Viimasel hetkel registreerujad, palume saata maksekinnituse koopia meilile.

 

Millise fototehnikaga matkale tulla?

Lühidalt öeldes on pilti võimalik iga asjaga teha. Loodusfotomatkale võib tulla nii tavalise digitaalse kaamera kui ka peegelkaameraga. Peaasi, et igal inimesel oleks kaamera. Samas, kas nutitelefon ikka on see, mida oodata. FB pildi saab sellega tehtud, aga ootame enamat. Kui fotoaparaati pole ehk õnnestub see kellegi käest laenata või rentida.

 

Soovitused:

Tule kohale õigeaegselt. Võta kaasa isiklik fotoaparaat ja/või binokkel. Väike seljakott isiklike asjade või üleriiete kandmiseks. Riietu kihiliselt. Jalga kummikud või matkasaapad.

Ilmaprognoosi saate vaadata vajutades siia.

 

Rubina soo info:

Rubina soo paikneb Võrtsjärve edelanurgas või siis Sakala kõrgustiku kaguosas. Tartust 75km ja Viljandist 60km kaugusel.

Rubina soo näol on tegu piirkonna ühe suurema, väärtuslikuma ning paremini säilinud rabaga. Rubina raba on vana ja aastatuhandete jooksul hästi väljakujunenud õõtsiksoo, iseloomulike älvete, rohkearvuliste laugaste ja laugasjärvedega.

Põhikaardi ja aerofoto järgi on eristatud üle 400 lauka kogupindalaga ligikaudu 18 ha. Esineb ka suuremaid rabajärvi, mille pikkus küünib paarisaja meetrini.

Rubina looduskaitseala on liigiliselt kirevas linnuriigis nii pesitsus-, sulgimis- ja talvitusalaks kui ka rändepeatuspaigaks.

 

 • Fotomatkad
 • Foto: Imre Arro
 • Fotomatkad
 • Foto: Imre Arro
 • Fotomatkad
 • Foto: Imre Arro
 • Fotomatkad
 • Foto: Imre Arro
 • Loodusfotograaf
 • Foto: Janek Joab
 • Fotomatkad
 • Foto: Imre Arro

Leia parimad pakkumised oma märksõnadega:

Loodusfotograaf Janek Joab

Tule sõprade sekka!

otepaa logo        Suvituslinn Torva logo tekstiga web

valgamaa logo 

G5a gLIA 

logod PRIA projekt

Info ja broneerimine

imre arro 20150722 1071544608

Imre Arro

(+372) 527 2701

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.