Raba rabavad rabamatkad Rubina soo rabas.

Räätsamatk. Tule ja vaata, mida kõike siit piirkonna suurimast soost leida võib. Matkame soosamblalt rabasaarele, kus saarekühm on kaetud hiigelsuurte puudega.

Räätsamatkad Mulgimaal, Rubina soos ja rabas

Rabavad rabamatkad Rubina rabas. Tule ja vaata, mida kõike siit võib leida - elamusi ja korilusrõõmu jagub kõigile!

Rubina soo paikneb Võrtsjärve edelanurgas või siis Sakala kõrgustiku kaguosas.

 

Rubina soo (tuntud ka Lagesoo ja Tõrusoo nimede all) näol on tegu piirkonna ühe suurema, väärtuslikuma ning paremini säilinud rabaga. Rubina raba on vana ja aastatuhandete jooksul hästi väljakujunenud õõtsiksoo, iseloomulike älvete, rohkearvuliste laugaste ja laugasjärvedega. Põhikaardi ja aerofoto järgi on eristatud üle 400 lauka kogupindalaga ligikaudu 18 ha. Esineb ka suuremaid rabajärvi, mille pikkus küünib paarisaja meetrini.

Paljud linnud on oma pesitsemispaigaks valinud Valgamaale jääva Rubina soo. Viljandimaal asuv rabastunud kallastega Veisjärv on neile oluline toitumisala. Sealsel liivaluitel asuv männimets on omakorda sobilik elupaik metsistele, väike-konnakotkale ja teistelegi haruldastele lindudele.

Kaitsealal liiguvad karud, põdrad, hundid ja ilvesed ning seal läheduses elavad hirved.

Matkaprogramm:
* kogunemine
* räätsade jm vajaliku jaotamine
* räätsamatk sissetallamata rajal
* pikniku pidamine

 • Laugasjärv Rubina soo rabas
 • Foto: Janek Joab
 • Räätsamatk Rubina soo rabas
 • Foto: Imre Arro
 • Räätsajäljed Rubina soo rabas
 • Foto: Imre Arro
 • Tilgakujulised räätsad
 • Foto: Imre Arro
 • Rabaleiud
 • Foto: Imre Arro
 • Rabakask Rubina soo rabas
 • Foto: Kalmer Lehepuu

Tellige rabamatk kirjutades See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistage lisainformatsiooni saamiseks: 527 2701 (Imre Arro)

 

Matkaks koguneme alates 15min enne algusaega Tõrva vallas, Linna küla (Ritsu) lähedal.

Kohalesõidujuhised saadame registreerununud osalejatele või matkateenuse tellijatele.

Linnustiku uuringuga Rubina looduskaitsealal 2010. aastal registreeriti kaitsealal kokku 106 liiki linde, neist 37 liiki olid kaitsealused, neist 26 on ka Euroopa Linnudirektiivi alusel kaitstavad. Kaitsealustest liikidest üks kuulub I kaitsekategooriasse (merikotkas), seitse liiki kuuluvad II kaitsekategooriasse (laululuik, kanakull, metsis, väikekajakas, jäälind, valgeselg-kirjurähn, laanerähn).

 

Huvitava faktina võib mainida, et Eestis fikseeriti laululuige pesitsemine esmakordselt just siin, Rubina rabas, 1989. aastal.

Liigid, mille isendite elupaiku kaitstakse Rubina linnualal, on laululuik, väikepistrik ja kalakotkas. Kuigi kalakotkas teadaolevalt enam ala ei asusta.

Taimedest kasvab seal ohtralt haruldasi käpalisi. Rubina looduskaitsealal leidub teadaolevalt 5 kaitsealust taimeliiki, millest üks (kaunis kuldking) kuulub II kaitsekategooriasse ja neli liiki (mets-vareskold, harilik ungrukold, kahkjaspunane sõrmkäpp ja väike vesiroos) III kaitsekategooriasse.

Leia parimad pakkumised oma märksõnadega:

Tule sõprade sekka!

otepaa logo        Suvituslinn Torva logo tekstiga web

valgamaa logo 

logod PRIA projekt

Info ja broneerimine

imre arro 20150722 1071544608

Imre Arro

(+372) 527 2701

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Partnerid

G5a gLIA